SANAFIT - FYZIOTERAPIA SO SRDCOM

S A N A F I T
fyzioterapia so srdcom
                                      ROZSAH POSKYTOVANEJ ZDRAVOTNEJ STAROSTLIVOSTI
manuálna medicína * mobilizačné techniky * myoskeletálna medicína Lewitova škola * vertebroterapia * LTV a rehabilitačná liečba skolióz * autotrakčná myokorekčná metóda *          liečby skolióz * liečba vertebrovestibulárneho systému * migrénozne stavy * funkčná sterilita /podľa Mojzisovej/ * trakčná liečba algických syndrómov chrbtice a skolióz
Prejsť na obsah
terapie
NEURÁLNA MANIPULÁCIA

skúma mechanické vzťahy medzi lebkou/chrbticou tz. pevným rámom a durou a neurálnymi elementy. Zahrňuje vyšetrenie a terapeutické prístupy pro riešenie obmedzenia (restrikcia) durálnych a neurálnych komponentov, ktoré niesú bežne oslovovaní k riešeniu muskuloskeletálnych symptómov.  
Neurálna manipulácia identifikuje a uvoľňuje miestne nervové obmedzenia, zatiaľ čo  súčastne skúma vplyv týchto  fixácií na zbytok tela a zhodnotením tohoto vzťahu, rieši komplexnejšie (globálne) dysfunkčné vzory.

Nerv funguje správne iba  vtedy, keď  je schopný voľne sa pohybovať v okolitých štruktúrach.  
Neurálna manipulácia facilituje vodivosť nervu a intraneurálne krvné zásobenie pre miestne a systémové reakcie. Pochopením detailnej anatómie neurálnej manipuláce, môžeme  vidieť potenciál pre zmenu patologického stavu v prítomnosti obmedzenej vodivosti či pohyblivosti nervov.
Manuálna terapia  aplikovaná na terapii periférnych i hlavových nervov  nasleduje štandartné zásady mobility a funkcie nervu. Pre optimálnu funkciu nervov musí mať nerv možnosť voľne sa pohybovať v rámci svojho okolia.
Stromová 2548/1 911 01 Trenčín - www.ozkuko.sk - www.sanafit.sk - info@sanafit.sk - 0905 846 241
Návrat na obsah